Skocz do zawartości

 

Zawartość z najwyższą reputacją


#74 Regulamin Forum

Napisane przez Administrator w 21 listopad 2013 - 10:23

REGULAMIN FORUM ProPilkki2.pl

 

Rejestrując się na Forum akceptujesz wszystkie punkty niniejszego regulaminu. Pamiętaj, aby szanować
innych użytkowników i rywalizować w duchu fair play z innymi graczami. Życzymy miłej zabawy!
Pamiętaj, ze Administratorzy nigdy nie działają na Twoją niekorzyść i zawsze starają się pomóc, więc postaraj się przestrzegać niniejszego regulaminu. Konsekwencją złamania tego punktu będzie pozbawienie możliwości uczestniczenia w życiu Forum. Pamiętajcie my jesteśmy tu dla Was nie odwrotnie.


I. Postanowienia ogólne.

I.1. Administracja jest odpowiedzialna za ład i porządek na forum. Podejmuje ona decyzje przedyskutowane i uzgodnione na RADZIE FORUM i są one ostateczne.
I.2. Na forum powołana zostaje RADA FORUM , w jej skład wchodzą administratorzy oraz arbitrzy.
I.3. Jeśli uważasz, że czyjś post narusza postanowienia Regulaminu, to zgłoś go używając odpowiedniej
ikonki obok owego posta. (Najczęściej punkt ten dotyczy postów takich jak: "Temat do zamknięcia", "Niech jakiś mod wywali ten temat".)
I.4. Na Forum nie istnieje podział na równych i równiejszych, każdy ma równe prawo do wyrażania własnych opinii i poglądów, byle było to w sposób kulturalny i nie naruszający godności innych.
I.5. Wszelkie próby jakiejkolwiek ingerencji w działalność Serwisu są równoznaczne z usunięciem użytkownika z Forum.
I.6. Zabrania się podejmowania jakichkolwiek akcji działających na niekorzyść użytkowników. Wszystkie tego typu działania będą rozpatrywane i karane ostrzeżeniami przez Radę Forum. Trzy ostrzeżenia są równoznaczne ze zbanowaniem użytkownika.
I.7. Administracja forum zastrzega sobie prawo do zmian powyższego regulaminu w przyszłości. Drobne zmiany nie będą publicznie ogłaszane, większe - owszem.

II. Zakładanie nowych tematów.

II.1. Zanim poprosisz o pomoc na forum spróbuj rozwiązać swój problem na własną rękę. Pomocne mogą być: FAQ, stare tematy, artykuły. Powinieneś skorzystać także z opcji "szukaj". Pamiętaj, że odpowiedź na wiele pytań można znaleźć na http://www.google.pl. Pokaż, że potrafisz rozwiązać niektóre problemy samodzielnie.
II.2. Zanim zdecydujesz się założyć nowy temat, użyj opcji szukaj lub ręcznie przeszukaj forum, aby sprawdzić czy podobny już nie istnieje. Dublowane tematy będą kasowane, a o tym, który z nich zniknie, zadecydują Administratorzy i/lub Arbitrzy.
II.3. Zakładając temat na forum postaraj się, aby jego nazwa odzwierciedlała zawartą w nim treść. Dzięki temu będzie łatwiej korzystać z forumowej wyszukiwarki. Tematy o nazwach: "Pomocy!!!", "Wejdź tu please" czy podobnych mogą zostać usunięte bez względu na treści zawarte w postach. Upewnij się, że nowy temat zakładasz w odpowiednim dziale.
II.4. Jeśli założony przez Ciebie temat został zamknięty lub zniknął, to znaczy, że łamał Regulamin Forum. Nie zakładaj go ponownie.
II.5. Zabrania się kopiowania tekstów , obrazów , grafik jak i zdjęć, bez zgody administratorów.

III. Pisanie nowych postów i pisanie na shoutbox.

III.1. Pamiętaj, że Twoja postawa świadczy o Tobie i o Twojej kulturze. Prosimy o szanowanie ludzi
nieobeznanych z forum czy z grą PP2, którzy chcą zdobywać związaną z tym wiedzę. Nie obrażajmy
nikogo w jakikolwiek sposób oraz nie używajmy wulgaryzmów. Jeśli już dojdzie do poważniejszych
naruszenia czyjejś godności lub innych kwestii, starajmy się unikać ich rozwiązywania na forum (można wyjaśnić sprawę korzystając z prywatnych wiadomości lub komunikatora internetowego np. gadu-gadu).
III.2. Prosimy o inteligentne formułowanie posta jak i jego tematu, tak aby był on zrozumiały dla wszystkich userów Forum i ułatwiał znalezienie interesującego wątku.
III.3. Jeśli w jednej dyskusji pojawi się kilka wątków i sporo osób dyskutujących, zaznaczaj do kogo kierujesz wypowiedź (chociażby pisząc jego nick przed swoją wypowiedzią lub cytując jego wypowiedź).
III.4. Staraj się unikać używania koloru czerwonego, jest to kolor przeznaczony dla administracji.
III.5. Posty nie związane z tematem lub odpowiedzią na inny post , mające tylko na celu wyłącznie zwiększenie liczby swoich postów będą usuwane przez uprawnione do tego osoby.
III.6. Przestrzegaj zasad interpunkcji i ortografii , zdania zaczynaj zawsze z dużej litery a zakańczaj kropką lub znakiem interpunkcyjnym. Zanim wyślesz przeczytaj to, co napisałeś.
III.7. Obrażanie użytkowników, oskarżanie ich bez przedstawienia bezsprzecznych dowodów i działanie na niekorzyść innych jest surowo wzbronione.
III.8. Na forum istnieje system ostrzeżeń , każdy użytkownik w razie dostania takiego ostrzeżenia zostanie o tym poinformowany. Nieprzestrzeganie powyższych punktów regulaminu będą skutkować :
 
3 ostrzeżenia - ban na forum i gry forumowe na 1 tydzień
5 ostrzeżeń - ban na forum i gry forumowe na 14 dni
8 ostrzeżeń - ban na forum i gry forumowe 30 dni
10 ostrzeżeń - usunięcie z forum
 
III.9. Drastyczne zachowania godzące w innych, znieważające, będą rozpatrywane przez Radę Forum i karane, włącznie do usunięcia gracza z forum w trybie natychmiastowym.

IV. Rejestracja i Konto Użytkownika

IV.1. Użytkownik ma pełen dostęp do funkcjonalności forum po uprzedniej rejestracji.
IV.2. Rejestracja polega na prawidłowym wypełnieniu formularza dostępnego na naszej stronie.
IV.3. Po przesłaniu formularz na adres e-mail użytkownika dokonującego rejestracji wysłany zostanie potwierdzenie jego dokonania wraz z linkiem aktywacyjnym.
IV.4. Nowy użytkownik zostanie zaakceptowany w przeciągu 24 godzin. ( W przyszłości istnieje możliwość zaakceptowania nowego konta automatycznie , wystarczającym na kliknięcie odpowiedniego odnośnika w linku aktywacyjnym. )
IV.5. Jeżeli zaistnieje podejrzenie rejestracji użytkownika do którego nasuną się pewne wątpliwości zagrażającego równowagę prowadzenia forum administracja zastrzega sobie prawo nie akceptowania takich kont.
IV.6. Wymyślając sobie nick na forum, wybierz taki, który wyraźnie odróżnia się od nicków Administratorów i Arbitrów, a także w miarę możliwości od innych użytkowników Forum. W przyszłości zmiana nicku zależna będzie od zgody administracji.
IV.7. Zabrania się używania nicków wulgarnych, z podtekstami, zawierających treści erotyczne, czy też obrażających innych.
IV.8. Konta z bezsensownymi nickami (np. askasdfg785t8h9 czy -||-) nie będą rejestrowane. To samo tyczy się kont z "chińskimi znaczkami" i wszystkich, co do których Administratorzy i/lub Arbitrzy będą mieli jakiekolwiek wątpliwości.
IV.9. Jeśli Twoje konto zostało zbanowane, to znaczy, że zostałeś ukarany przez Radę Forum za nieprzestrzeganie niniejszego regulaminu lub łamanie zasad kulturalnego współżycia. Zostaniesz o tym poinformowany na PW.
IV.10. Nie korzystaj z innych kont, aby dalej być aktywnym w życiu forum. Każdy użytkownik może posiadać (używać) tylko jedno konto. Zabronionym jest udostępnianie komukolwiek danych niezbędnych do zalogowania na swoje konto. Wykroczenia dot. tego punktu regulaminu karane będą usunięciem użytkownika z forum.
IV.11. Każdy użytkownik rejestrujący swoje konto na forum ProPilkki2.pl robi to dobrowolnie i na własną odpowiedzialność , akceptując niniejszy regulamin. Na pisemną prośbę użytkownika o usunięciu konta dopuszcza się podjęcia takiego działania ale tylko i wyłącznie za zgodą administracji witryny ProPilkki2.pl
IV.12. Odpowiedzialność za treść wszystkich postów i tematów spoczywa na osobach piszących posty.
IV.13. Administratorzy oraz Arbitrzy NIE BIORĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI za prywatne opinie piszących posty, jak i artykuły lub zdjęcia, które przez nich zostały dodane.

V. Rejestracja Drużyn

V.1. Na forum obok graczy indywidualnych mogą się również rejestrować drużyny.
V.2. Zgłaszana do rejestracji drużyna musi posiadać minimum 6 członków. Zgłoszenie winno zawierać listę członków drużyny oraz jej zarząd (kapitan i asystenci , opcjonalnie logo drużyny).
V.3. Chęć rejestracji drużyny na forum zgłasza jej kapitan w odpowiednim temacie do tego przeznaczonym.
V.4. Po rejestracji, drużyna otrzyma oddzielny, zabezpieczony hasłem pokój na Forum, dostępny wyłącznie dla graczy danej drużyny.
V.5. Zarejestrowana drużyna i jej gracze:
- mogą brać aktywny udział w życiu Forum.
- mogą reprezentować nasze Forum na turniejach międzyforumowych, krajowych i międzynarodowych
- mogą brać udział w turniejach drużynowych organizowanych na forum.
- mogą być organizatorami zawodów forumowych po uzgodnieniu z Administracją.
- mogą otrzymać od Administracji funkcję Arbitra i wejść do Rady Forum.
V.6. Wszelkie zmiany w składzie osobowym drużyny należy zgłaszać w odpowiednim temacie.

VI. Zasady gry on-line.

VI.1. W każdych zawodach organizowanych przez naszą stronę konieczne jest używanie nicku
zarejestrowanego na forum.
VI.2. Szanujemy przeciwników i zachowujemy kulturę podczas gry na serwerze, bez wulgaryzmów
i wyzwisk, nawet jeśli zostałeś podwiercony. Starajmy załatwić to między sobą w sposób
jak najbardziej kulturalny i zawsze na private.
VI.3. Podczas zawodów starajmy się ograniczać do rozmów na czacie prywatnym - innych graczom mogą
przeszkadzać litery tekstu widoczne na czacie ogólnym podczas toczącej się gry.
VI.4. W przypadku pomyłki (bardzo duża ilość otworów przy sobie) lub zwrócenia uwagi przez innego
gracza, wstańmy co umożliwi połów " pierwotnemu właścicielowi".
VI.5. Jeśli łowimy w bliskiej odległości od drugiego zawodnika, wiercimy nie częściej niż co 90 sekund.
VI.6. Notorycznie powtarzające się zachowania gracza/y łamiące powyższe ustalenia, będą rozpatrywane
przez RF i mogą być karane do usunięcia z danego turnieju lub rozgrywek włącznie.
VI.7. Wyniki wszystkich organizowanych na forum turnieji on-line, będą opublikowane w temacie, najpóźniej do następnej edycji tegoż turnieju.
 
VII. Cookies
VII.1. W celu zapewnienia wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, nasz  portal internetowy wykorzystuje informacje przechowywane w przeglądarce  internetowej w formie tzw. "cookies". Poruszając się po naszej  stronie internetowej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas  "cookies". Informacje jakie są przechowane w "cookies" to miedzy innymi zaszyfrowane hasło, login oraz dane sesji użytkownika. Dzięki czemu po za znaczeniu opcji auto logowania, pozostaje się zalogowanym, nawet po wyłączeniu przeglądarki.
 
 

 


 

Administracja ProPilkki2.pl


  • 14


Copyright © 2019 ProPilkki2.pl. Fisana modified by DukaN. Wykonanie strony IDT Media